Podzimní koncert Václava Hudečka a jeho hostů

17. 10. 2023

Tento hudební večer plný vážné hudby vás zahřeje v chladném podzimním večeru.

Franz Schubert | Antonín Dvořák | Georg Friedrich Händel | Fryderyk Chopin | Johannes Brahms

Koncert se koná 28. 11. 2023 v 19.00 hodin a bude se odehrávat v prostorách Hotelu Baltaci Atrium Zlín.

Václav Hudeček

Václav Hudeček svou cestu mezi interpretační elitu zahájil již ve svých patnácti letech, když vystoupil v Londýně na koncertu s Royal Philharmonic Orchestra, kde si jej všimnul legendární David Oistrach, který mu předpověděl velkou budoucnost a stal se jeho pedagogem. Od té chvíle koncertoval na nejprestižnějších pódiích světa.

Jeho nahrávka Vivaldiho Le Quattro Stagioni je od roku 1992 stále nejúspěšnější produkcí v České republice a interpret za ni obdržel zlatou a v roce 1997 platinovou desku. V roce 2007 u příležitosti státního svátku 28. října udělil prezident republiky Václav Klaus V. Hudečkovi vysoké státní vyznamenání „Za zásluhy o stát v oblasti kultury a umění“.

Přijměte pozvání na koncert houslisty Václava Hudečka a jeho hostů
klavíristy Lukáše Klánského a vítězky Akademie Václava Hudečka, houslistky, Kláry Klánské.

Lukáš Klánský patří k nejvýznamnějším a nejžádanějším českým klavíristům mladé generace. Díky oceněním na mnoha mezinárodních soutěžích a úspěšným vystoupení na festivalech v ČR, ale i v Evropě, se stal jak vyhledávaným sólistou, tak komorním hráčem.

V roce 2014 získal jako člen Lobkowicz Tria první cenu na Mezinárodní soutěži Johannese Brahmse v rakouském Portschachu.

Lukáš Klánský

Pravidelně koncertuje s předními českými umělci. Studoval i dirigování ve třídě profesorky Miriam Němcové, profesora Hynka Farkače a sborovou tvorbu ve třídě profesora Miroslava Košlera. Lukáš Klánský pedagogicky působí na Gymnáziu a Hudební škole hlavního města Prahy a na HAMU.

Klára Klánská

Klára Klánská je mladou a nadanou houslistkou, sestrou Lukáše Klánského a jedinou dcerou Ivana Klánského. Od mládí se věnuje houslové hře, ve které dosáhla již několika významných úspěchů. V roce 2013 získala druhé místo na Mezinárodní houslové soutěži PhDr. Josefa Micky.

V jedenácti letech se stala absolutním vítězem krajského kola soutěže žáků uměleckých škol (ZUŠ Biskupská) ve smyčcovém duu s bratrem Adamem. Klára a Adam získali také první místo v soutěži Talents for Europe na Slovensku.

V roce 2017 obsadila třetí místo na Mezinárodní houslové soutěži Mistra Josefa Muziky. V roce 2019 se stala vítězkou soutěže Talent Prahy 5 a měla příležitost hrát s orchestrem PKF – Prague Philharmonia pod taktovkou dirigenta Leoše Svárovského.

Její hudební talent již nyní slibuje velkou budoucnost v oblasti klasické hudby.

Během večera se můžete těšit na interpretaci klasických skladeb od velkých hudebních mistrů, které Vám připomenou krásu a hloubku vážné hudby. Každý tón bude vybrán s péčí a vášní, a to vše pod taktovkou Václava Hudečka.

Tato událost je skvělou příležitostí strávit podzimní večer v uměleckém a hudebním prostředí.

Chcete-li si zajistit místo na tomto nezapomenutelném koncertě, zakupte si své vstupenky na recepci Hotelu Baltaci Atrium Zlín.